30 maja, 2024
zęby mleczne

Dzieci są kochanymi, ale bardzo trudnymi pacjentami. Współpraca z nimi musi być na odpowiednim poziomie, a zabiegi stomatologiczne wykonywane przez osobę, która ma pewną rękę, dużo empatii, cierpliwość, jak również jest odporna na stres. Jednym z zabiegów, których dzieci nie kochają, a który niestety trzeba czasem wykonać jest usuwanie zębów mlecznych. Jak się okazuje, można to wykonać nie fundując dziecku dużego stresu oraz dyskomfortu.


Rolą każdego rodzica jest kompleksowa opieka nad swoimi dziećmi. Ta opieka obejmuje również dbanie o wygląd oraz stan zdrowia pociech. Tak się składa, że dentysta jest jednym ze specjalistów, którzy powinni towarzyszyć dziecku przez cały okres dorastania. Dzięki regularnym wizytom gabinecie stomatologa będziemy mieli szansę na to, aby w porę zauważyć ewentualne ubytki czy występowanie próchnicy i podjąć stosowne kroki, leczenie.

Warto pamiętać, że chcąc osiągnąć odpowiedni efekt, musimy dbać również o zęby mlecze, gdyż są one podstawą do wzrostu zębów stałych. Dodatkowy plus związany z profesjonalną i odpowiednią higieną jest taki, że uczymy dziecko dbania o zęby oraz prawidłowych nawyków. Pomoc w profilaktyce stomatologicznej i dbaniu o zęby mleczne otrzymamy w przychodni MCS https://mcs-przychodnia.pl/. Zdecydowanie warto zapisać się na wizytę kontrolną.

Zobacz także:  https://mowia.pl/zalet-wszczepienia-implantow-stomatologicznych-jest-duzo-jakie-sa-najwazniejsze/

Usuwanie zębów mlecznych

Usuwaniem zębów mlecznych zajmuje się chirurg stomatolog. To specjalista, który potrafi szybko i skutecznie przeprowadzić każdą ekstrakcję, mając również na uwadze to, że pacjentem jest dziecko, trzeba wykazać się nie jednokrotnie refleksem i odpornością na stres. Może mieć również jasne wytyczne od ortodonty (zęby mleczne, które nie chcą wypaść mogą blokować rosnące już zęby stałe).

Chcąc usunąć ząb mleczny zdecydowanie nie powinniśmy stosować żadnych domowych metod, gdyż możemy osiągnąć skutek do zamierzonego, dodatkowo możemy zniechęcić dziecko do tej czynności, spotęgować stres i niepewność. Jeżeli ząb mleczny sam nie wypadnie, najlepiej skorzystać z pomocy specjalisty.

Chirurg stomatolog dokładnie zaplanuje cały zabieg, przygotuje dziecko do momentu ekstrakcji, będzie miał możliwość szybkiego i sprawnego reagowania w sytuacji, gdy pojawią się jakieś niespodziewane problemy. Takim nieoczekiwanym problemem, który pojawia się na przykład u mniejszych dzieci są nieoczekiwane i nagłe napady płaczu oraz złości, warto wtedy posiadać umiejętności, dzięki którym szybko opanujemy sytuację.

1 thought on “Usuwanie zębów mlecznych bez bólu i płaczu. To możliwe

Dodaj komentarz