Archiwum kategorii: Gospodarka

Greenlam, jeden z największych producentów laminatów HPL, wkracza do Polski

Greenlam Industries Ltd. to jedna z trzech największych na świecie i największa w Azji firma oferująca laminaty dekoracyjne wykorzystywane m.in. w przemyśle meblowym, budownictwie i szeroko rozumianym wyposażeniu wnętrz. Producent podjął decyzję o wkroczeniu do Polski, tworząc tu swoją spółkę zależną Greenlam Poland Sp. z o.o. Jej celem jest prowadzenie działalności w zakresie promocji i… Czytaj dalej »

Logwin Poland rozbudowuje ofertę logistyki dla e-commerce.

Logwin, jeden z czołowych graczy na świecie z zakresu logistyki, rozbudowuje kompetencje z zakresu wsparcia logistycznego dla e-commerce oraz obsługi sprzedaży e-commercew połączeniu ze sprzedażą w kanałach retail, tak aby sprostać wyzwaniom dynamicznie rosnącego rynku. Firma utworzyła w Polsce specjalny zespół do opracowania, a następnie ofertowania rozwiązań dla sklepów internetowych, na którego czele stanął Łukasz… Czytaj dalej »

Jak zabezpieczyć na przyszłość niemiecki „Wirtschaftswunder” – cud gospodarczy?

Wniosek z badania Euler Hermes i Allianz Research jest następujący: Niemcy potrzebują gospodarczego „Neustart” – Nowego Startu. Niestety dotychczasowa polityka „biznes jak zwykle” z co najwyżej małymi, fragmentarycznymi reformami już nie wystarczy. Niemcy pilnie potrzebują poważnej aktualizacji, albo nawet gruntownej modernizacji swojej polityki gospodarczej, aby z powodzeniem poradzić sobie z transformacją cyfrową, ekologiczną i demograficzną,… Czytaj dalej »

Poland Fintech na targach w Amsterdamie

Podczas rozpoczynających się dziś w Amsterdamie największych światowych targów branży fintech – Money 20/20 w ramach grupy Poland Fintech zaprezentują się polskie firmy. Wydarzenie to co roku przyciąga zarówno globalnych liderów finansowych, jak i innowacyjne startupy. 

Zrównoważony rozwój miast przyspieszy pozyskiwanie inwestycji

Tematem przewodnim wydarzenia jest zrównoważona przyszłość – jeden z najczęściej dyskutowanych trendów na świecie. W ciągu dwóch dni w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku wystąpi blisko 90 przedstawicieli biznesu, ekspertów, ekonomistów oraz samorządów, którzy będą prowadzić dyskusje w trzech obszarach – ludzie, biznes i technologie. W środę, prezydenci miast będą dyskutować o roli miast w pozyskiwaniu… Czytaj dalej »

Kto jest największym posiadaczem polskiego długu?

Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec czerwca 2021 r. wyniosło 1 bln 133 mld zł, z czego 32,9% stanowił dług wobec inwestorów z innych krajów. IKalkulator.pl postanowił sprawdzić, kto kupuje dług Polski i posiada najwięcej skarbowych papierów wartościowych naszego kraju.

Szkło cenne jak diament. Sytuacja w sektorze szklarskim

Oddziaływanie pandemii i kryzys klimatyczny wciąż pozostają zagrożeniem dla gospodarki. Sytuację tę widać jak na dłoni w branży szklarskiej, która mierzy się obecnie z dużą ilością zamówień i koniecznością dekarbonizacji. Powoduje to problemy, ale przede wszystkim jest szansą dla sektora.

Jak kupować tanio i dobrze – o czym warto pamiętać na zakupach?

Wiele osób zastanawia się, jak w obecnych czasach robić dobre zakupy i utrzymać dobrą sytuację finansową? W sklepach jest tak wiele różnorodnych produktów, które różnią się od siebie pod wieloma względami, a bardzo często wyglądają identycznie. Jak zadbać o to, by kupowane przedmioty  wyróżniały się wysoką jakością ,a jednocześnie nie narażały na duże wydatki? Na… Czytaj dalej »

Złożono wniosek patentowy dotyczący wynalazku przetwarzania instalacji PV

Pierwszy w Polsce wniosek patentowy dotyczący wynalazku przetwarzania instalacji PV w celu osiągnięcia bezodpadowej technologii recyklingu paneli fotowoltaicznych został złożony w Urzędzie Patentowym RP. Spółka technologiczno – badawcza 2loop Tech S.A. zapowiada złożenie kolejnych wniosków dotyczących recyklingu komponentów instalacji energetycznych, wykorzystywanych w OZE.

Odbudowa światowej gospodarki trwa. Eksperci szacują wzrost o 6,2 proc.

Według najnowszego badania Atradius Economic Research, światowa gospodarka odzyskuje siły, a straty wywołane pandemią COVID-19 odrobiono już w II kwartale br. Eksperci szacują, że do końca 2021 roku gospodarka odnotuje wzrost o 6,2 proc w skali globalnej. Poziom ożywienia jest jednak zróżnicowany, co wynika po części z nierównomiernego tempa szczepień w poszczególnych krajach, a głównym zagrożeniem… Czytaj dalej »