Archiwum kategorii: Gospodarka

Jak kupować tanio i dobrze – o czym warto pamiętać na zakupach?

Wiele osób zastanawia się, jak w obecnych czasach robić dobre zakupy i utrzymać dobrą sytuację finansową? W sklepach jest tak wiele różnorodnych produktów, które różnią się od siebie pod wieloma względami, a bardzo często wyglądają identycznie. Jak zadbać o to, by kupowane przedmioty  wyróżniały się wysoką jakością ,a jednocześnie nie narażały na duże wydatki? Na… Czytaj dalej »

Dom, czy mieszkanie – na co lepiej się zdecydować?

Na inwestowanie w swoją przyszłość decyduje się coraz więcej osób. Jest to sposób na podniesienie swojej wartości, a co więcej znalezienie idealnego miejsca na rozwój. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że coraz więcej osób zaczyna zastanawiać się, czy warto zdecydować się na kupienie mieszkania lub wybudowanie domu. Czy są jeszcze jakieś inne sposoby… Czytaj dalej »

Kupienie domu, czy budowa mieszkania – co bardziej się opłaca?

Wchodząc w dorosłe życie wiele osób zaczyna planować zakładanie rodziny i budowę domu lub kupienie własnego mieszkania. Pojawia się jednak pytanie, które z tych rozwiązań jest lepsze? Na co lepiej się zdecydować, by czuć się pewniej ze swoją przyszłością? Czy budowa domu jest dla każdego? Czy mieszkanie lub budowa domu to jedyne rozwiązania na jakie… Czytaj dalej »

Czy warto budować dom – wady i zalety tego rozwiązania

Wiele osób marzy o tym, by mieć własny dom, jednak jego budowa nie jest wcale tak łatwa, jak może się wydawać. Okazuje się, że obecnie materiały potrzebne do postawienia budynku mieszkalnego są naprawdę drogie. Przez to pojawia się pytanie, jak pobudować dom i spełnić swoje marzenie bez pogrążania się finansowo? Czy jest to w ogóle… Czytaj dalej »

Jak przygotować się do budowy domu – o czym warto pamiętać?

Na budowę domu decyduje się coraz więcej osób. Jest to inwestycja, dzięki której można zyskać naprawdę dużo. To miejsce, gdzie można zająć się wychowaniem dzieci, założeniem rodziny, czy dbaniem o siebie. Jednak budowa domu wcale nie jest tak łatwa, jak może się wydawać. Jest to proces, który może trwać długie lata, zajmować naprawdę sporo wolnego… Czytaj dalej »

Kloepfel Group rozpoczyna badania pracowników i pracodawców w kierunku COVID-19

Niemiecka grupa kapitałowa Kloepfel Group rozpoczyna w Polsce budowanie sieci partnerów, w skład których wchodzą laboratoria oraz zespoły ratowników medycznych. W tym celu powołana została Spółka Check Your Health. Głównymi odbiorcami rozwiązań są duże przedsiębiorstwa z branży filmowej, magazynowej, turystycznej, budowlanej oraz spożywczej.

Polacy to „Urodzeni Przedsiębiorcy” – start inicjatywy

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, których jest już ponad 2 miliony, to główna siła napędowa polskiej gospodarki – jak wynika z danych GUS, generują już niemal połowę polskiego PKB. Jednak czy Polska to dobre miejsce do prowadzenia własnego biznesu? Mimo, że niemal 60% badanych uważa, że Polacy posiadają predyspozycje i cechy, którymi powinien charakteryzować się… Czytaj dalej »

HoppyGo – pierwsza platforma typu open car sharing peer-to-peer w Polsce

HoppyGo – lider usług car sharingu peer-to-peer (P2P) na rynku czeskim, wchodzi do Polski i uruchamia pierwszą tego typu platformę w kraju. Usługa operatora połączy właścicieli samochodów z tymi, którzy aut nie mają, a potrzebują z nich korzystać. O ubezpieczenie pojazdów na czas wynajmu zadba towarzystwo ubezpieczeniowe AXA (które wkrótce połączy się z innym towarzystwem… Czytaj dalej »