Archiwum kategorii: Infrastruktura

Czy warto zdecydować się na założenie paneli fotowoltaicznych?

Wiele osób zastanawia się, czy inwestycja w panele fotowoltaiczne to dobry pomysł? Jest to inwestycja naprawdę warta uwagi, która sprawia, że każdy może korzystać z darmowego i ekologicznego prądu. Jednak przed zdecydowaniem się na kupienie paneli słonecznych warto dowiedzieć się nieco więcej na ich temat. Bardzo ważne jest to, by określić, jak działają i jak… Czytaj dalej »

Jakie ekologiczne rozwiązania można zastosować w firmie lub w domu?

Wydawać się może, że prowadzenie domu lub firmy jest banalnie proste. Warto jednak wiedzieć, że zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy każdego dnia muszą wkładać wiele energii i poświęcać dużo wolnego czasu, by doskonalić siebie i sprawiać, by codzienne działania przynosiły zadowalające efekty. Obecnie bardzo ważna jest ekologia, na której powinni skupić się zarówno przedsiębiorcy,… Czytaj dalej »

Dom energooszczędny i ekologiczny – czyli jaki?

Na budowę własnego domu decyduje się coraz więcej osób. Jednak jest to spora inwestycja, dlatego niektórzy zaczynają zastanawiać się nad tym, jak zadbać o to, by dom nie pochłaniał kolejnych oszczędności, a zaczął przynosić zyski. Czy jest to w ogóle możliwe? Obecnie na świecie powstaje coraz więcej energooszczędnych i ekologicznych domów, które cieszą się dużym… Czytaj dalej »

Panele fotowoltaiczne, pompa ciepła, energooszczędne rozwiązania w domu – czy to się opłaca?

Osoby decydujące się na budowę domu bardzo często zastanawiają się, czy warto zastosować energooszczędne i ekologiczne rozwiązania. Warto jednak podkreślić, że ich kupienie może wydawać się naprawdę sporą inwestycją. Jednocześnie mogą przynieść sporo oszczędności, dzięki czemu wydane pieniądze szybko się zwrócą. Jakie energooszczędne i ekologiczne rozwiązania można zastosować w swoim domu? Czy panele fotowoltaiczne i… Czytaj dalej »

Panele fotowoltaiczne – jakie mają wady i zalety?

Obecnie panele fotowoltaiczne cieszą się dużą popularnością. Wybierane są przez osoby budujące swój dom, prowadzące gospodarstwo rolnicze, a co więcej przez właścicieli firm. Wydawać się może, że jest to za duża inwestycja, na którą po prostu nie warto stawiać. Okazuje się jednak, że panele słoneczne generują darmową i ekologiczną energię, którą można wykorzystać na wiele… Czytaj dalej »

Ochrona tuneli za pomocą systemów wysokociśnieniowej mgły wodnej

W Polsce cały czas jest relatywnie mało tuneli w porównaniu z wieloma krajami w Europie. Do 2020 roku ich łączna długość wynosiła nieco ponad 6 km, ale obserwujemy intensywny trend wzrostowy. Inwestycje tego typu widać chociażby po sieci dróg krajowych. Co prawda, obecnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), administruje tylko jednym tunelem o… Czytaj dalej »

Jak połączyć biznes i pasję do pomagania – wielki projekt CSR

Krajowy rynek inwestycji ekologicznych przeżywa jeden z najlepszych okresów prosperity w historii. Trendy z Zachodu dynamicznie wkraczają nad Wisłę, a już wkrótce — mapa stołecznych atrakcji przywita kolejny punkt, który wykorzystuje najbardziej sprawdzone prawidła świadomego biznesu. Nie brak jednak innowacji, a te z dnia na dzień napędzają zainteresowanie zarówno potencjalnych inwestorów, jak i przyszłych klientów. Czy nadszedł… Czytaj dalej »

Zmiany organizacyjne w Danfoss gwarantujące przyszły wzrost

Danfoss wdraża nową strukturę grupy łącząc ze sobą segmenty Heating oraz Cooling, które od tej pory działać będą pod szyldem Danfoss Climate Solutions. Decyzja ta ma na celu zwiększenie koncentracji na potrzebach klientów oraz pełne przygotowanie się do wykorzystywania okazji w celu dalszego rozwoju firmy w przyszłości.

Emitel z 5 gwiazdkami w globalnym badaniu zrównoważonego rozwoju

Emitel otrzymał 5 gwiazdek w globalnym badaniu zaangażowania społecznego i zrównoważonego rozwoju GRESB 2020. GRESB jest międzynarodową organizacją non-profit, która systematycznie bada działania i wyniki przedsiębiorstw infrastrukturalnych w zakresie ochrony środowiska, spraw społecznych i ładu korporacyjnego (ESG). W swoich kryteriach oceny kieruje się istotnymi dla międzynarodowych inwestorów kwestiami dotyczącymi zrównoważonego rozwoju.