Archiwum kategorii: Infrastruktura

Który dom dla rodziny będzie najbardziej funkcjonalny?

Dom w zabudowie bliźniaczej, z dużym ogrodem i dodatkowymi pomieszczeniami z pewnością lepiej odpowiada na potrzeby dużej rodziny, niż mieszkanie, nawet przestronne. Doskonale jest to widoczne na poznańskim rynku pierwotnym. – Stawiamy na taki projekt, by finalnie dom był maksymalnie funkcjonalny – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu More Place. Deweloper buduje już III etap Osiedla Przy Jeziorach… Czytaj dalej »

Młode pokolenie inżynierów na rzecz dekarbonizacji warszawskiego budownictwa

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny pokazał, że młodzi ludzie zdają sobie sprawę z klimatycznego zagrożenia, które czeka ludzkość w nadchodzących dekadach. Najważniejsze jest jednak, że młode pokolenie działa. Na polskim gruncie dowodem na tę aktywność jest m.in. projekt Inżynierowie Nowej Generacji, realizowany dzięki współpracy Miasta Stołecznego Warszawa, Politechniki Warszawskiej oraz firmy Danfoss, w ramach którego grupa studentów… Czytaj dalej »

Jak skutecznie zadbać o drogi gminne i powiatowe?

Jak skutecznie budować drogi gminne i powiatowe? Jak wygląda współpraca samorządów wojewódzkich z lokalnymi gminami? Dlaczego technologie asfaltowe są najlepsze? O tym wszystkim rozmawiali uczestnicy II Seminarium Warsztatowego – Drogi Publiczne w Białobrzegach k. Legionowa.

Czy warto zdecydować się na założenie paneli fotowoltaicznych?

Wiele osób zastanawia się, czy inwestycja w panele fotowoltaiczne to dobry pomysł? Jest to inwestycja naprawdę warta uwagi, która sprawia, że każdy może korzystać z darmowego i ekologicznego prądu. Jednak przed zdecydowaniem się na kupienie paneli słonecznych warto dowiedzieć się nieco więcej na ich temat. Bardzo ważne jest to, by określić, jak działają i jak… Czytaj dalej »

Jakie ekologiczne rozwiązania można zastosować w firmie lub w domu?

Wydawać się może, że prowadzenie domu lub firmy jest banalnie proste. Warto jednak wiedzieć, że zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy każdego dnia muszą wkładać wiele energii i poświęcać dużo wolnego czasu, by doskonalić siebie i sprawiać, by codzienne działania przynosiły zadowalające efekty. Obecnie bardzo ważna jest ekologia, na której powinni skupić się zarówno przedsiębiorcy,… Czytaj dalej »

Dom energooszczędny i ekologiczny – czyli jaki?

Na budowę własnego domu decyduje się coraz więcej osób. Jednak jest to spora inwestycja, dlatego niektórzy zaczynają zastanawiać się nad tym, jak zadbać o to, by dom nie pochłaniał kolejnych oszczędności, a zaczął przynosić zyski. Czy jest to w ogóle możliwe? Obecnie na świecie powstaje coraz więcej energooszczędnych i ekologicznych domów, które cieszą się dużym… Czytaj dalej »

Nowa droga na wrocławskim Ołtaszynie

Z inicjatywy Dom Development na wrocławskim Ołtaszynie powstaje ulica Kustronia. Nowa droga połączy remontowaną ulicę Marii Wittek z ulicą Obrońców Poczty Gdańskiej, co pozwoli usprawnić ruch w tej części miasta.