Archiwum kategorii: Firma

Na czym polega kontraktowy model produkcji z biznesie?

Produkcja kontraktowa to nic innego jak wykonywanie usług produkcyjnych na zlecenie firm. Producent kontraktowy wytwarza produkty pod marką własną klienta, lecz wykorzystuje w tym celu własną linię produkcyjną, pracowników i doświadczenie. Co jeszcze warto wiedzieć o tym rozwiązaniu?

Dyrektywa o sygnalistach – firmy zwlekają z dostosowaniem swoich struktur

Blisko 59% instytucji publicznych w Polsce oraz 56% firm prywatnych spośród podmiotów, które deklarują, że posiadają systemy do zgłaszania nieprawidłowości w miejscu pracy, stosuje do tego celu zgłoszenie pisemne lub mailowe, a 48% instytucji publicznych i 36% podmiotów prywatnych wykorzystuje w tym celu zgłoszenia osobiste – wynika z badania ARC Rynek i Opinia przeprowadzonego na… Czytaj dalej »

“Kryzys? Tego nikt nie przesądza, a stałą jest chęć budowy wizerunku”

Nie, ale to wyłącznie moje zdanie. Podchodzę do życia w sposób bardzo racjonalny, wyważony i harmonijny, a sam strach traktuję jako błąd statystyczny [śmiech]. Poważnie rzecz ujmując, to obawy przy prowadzeniu biznesu są zawsze, ale sztuką jest opanowanie takich nastrojów – zarówno osobistych, jak i w obrębie zespołu.

7 popularnych błędów w programach lojalnościowych

Program lojalnościowy może być skutecznym sposobem zachęcenia klientów do częstszych zakupów. Zdarza się jednak, że system lojalnościowy nie działa tak, jak by tego oczekiwali organizatorzy. Najczęściej wynika to z podstawowych zaniedbań.

Na podatników czeka kolejny pakiet preferencji

Już wkrótce podatnicy, po uchwaleniu projektu z dnia 28 czerwca 2021 roku o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw, będą mogli skorzystać z wybranych ulg podatkowych. Jakie muszą spełnić warunki, by móc po nie sięgnąć?

Network marketing – sposób na biznes czy zajęcie dodatkowe?

Chociaż umowa o pracę zapewnia poczucie bezpieczeństwa, coraz więcej Polaków rezygnuje z etatu na rzecz innych form zatrudnienia. Zwłaszcza młodzi ludzie, dopiero wkraczający na rynek pracy, zwracają uwagę na aspekty takie, jak elastyczność i niezależność finansowa[1]. Wielu z nich odpowiedź na swoje potrzeby znajduje w network marketingu. Na czym polega kariera w tym modelu biznesowym?

SEO, SEM i inne adsy – jak nie pogubić się we współczesnym marketingu

Szczególnie debiutanci, którzy dopiero wkraczają w świat digital, bardzo często zapominają o potencjale skutecznie zoptymalizowanych treści. SEO, a więc Search Engine Optimization to zbiór zasad, a także technologii, który pozwala na takie zarządzanie wpisami na blogu, opisami produktów w ramach strony, czy nawet postami na łamach mediów społecznościowych, aby końcowo dany brand znajdował się na… Czytaj dalej »

Ecolab odświeżył program dla sektora firm sprzątających

Outsourcing usług sprzątających stał się powszechnym trendem na wielu rynkach europejskich. Również w Polsce coraz więcej obiektów utrzymanie czystości powierza firmom zewnętrznym. Te w kolei poszukują profesjonalnych dostawców chemii, którzy obsłużą ich w sposób kompleksowy i pomogą sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów. Ecolab wzbogacił więc swój Facility Care Program o szereg rozwiązań jeszcze lepiej wspierających firmy… Czytaj dalej »