Archiwum kategorii: Firma

71 procent MŚP ceni firmy windykacyjne za skuteczność

71 proc. firm wysoko ocenia skuteczność firm windykacyjnych, z którymi współpracowały w ciągu ostatnich 2 lat – wynika z badania „Jak MŚP korzysta z windykacji” na zlecenie Kaczmarski Inkasso. Pandemia sprawiła, że przedsiębiorcy intensywnie szukają dopływu gotówki z różnych źródeł. Przebranżawiają się, wchodzą w nisze rynkowe, przenoszą działalność do Internetu. Wielu skrupulatniej dochodzi też pieniędzy… Czytaj dalej »

Szkolenia doskonalące kluczem do przyszłości? Kierunek: nowoczesność

Jeszcze rok temu rynek pracy napędzany był przez pracowników. Sytuacja epidemiczna wymusiła sporo zmian, nie tylko systemowych. Wiele osób musiało się przebranżowić. Jak znaleźć swoją drogę i osiągnąć sukces opowie Izabella Ellward – właścicielka Żuławskiego Centrum Szkoleniowego.

Polski startup PsiBufet pozyskał 5 mln złotych

PsiBufet, startup produkujący indywidualnie dopasowane posiłki dla psów, pozyskał w nowej rundzie finansowania kwotę 5 mln złotych. Wśród inwestorów znaleźli się fundusz Kogito Ventures, Aniołowie Biznesu m.in.: Chris Guzowski (związany z Polipo Ventures), Amadeusz Król (niedawny inwestor w HiPets) oraz Butternut Box – globalny lider rynku świeżej karmy dla psów z Wielkiej Brytanii. Środki mają zostać przeznaczone na skalowanie… Czytaj dalej »

Gastronomia i fitness na dnie, branża noclegowa sobie radzi

Dane pochodzą z serwisu faktura.pl. To jedna z największych w Polsce platform do wystawiania faktur. Działa od 20 lat, a konto służące do wystawiania faktur ma na niej ponad 50 tys. małych firm. Porównano liczbę faktur wystawionych w lutym w stosunku do stycznia 2021 i grudnia 2020. Dane są uporządkowane branżowo wg kodów PKD.

Co trzeci przedsiębiorca skarży się na nieuregulowane faktury

Ponad 70 proc. przedsiębiorców poniosło w związku z pandemią dodatkowe koszty. Innym dużym problemem dla firmowych finansów są opóźnienia w płatnościach, na które narzeka już co trzeci przedsiębiorca. Z kolei ci, którzy sami nie płacą w terminie, tłumaczą się słabymi wynikami sprzedażowymi oraz oczekiwaniem na przelew od swoich kontrahentów. Takie wnioski płyną z VII edycji badania „KoronaBilans MŚP”… Czytaj dalej »

Jak zapewnić ciągłość i bezpieczeństwo pracy w swojej firmie?

Obecna sytuacja na rynku sprawiła, że hasło „niepewność” nieustannie pada z ust wielu przedsiębiorców. Kluczem jest zachowaniem płynności finansowej, którą zapewnia m.in. ciągłość pracy. Należy pamiętać jednak nie tylko o kwestiach ochrony zdrowia pracowników. Jakie cztery obszary warto także brać pod uwagę? Odpowiadamy poniżej.

Jak poprawić system lojalnościowy?

Dzięki programom lojalnościowym klienci mogą częściej robić zakupy w danym sklepie lub firmie usługowej, a nawet decydować się na zakupy o większej wartości. Co jednak zrobić, jeśli system działa, ale nie wzbudza dużego zainteresowania klientów?

Jak sprawić, by szkolenie on-line było efektywne?

Szkolenia internetowe nie pojawiły się wraz z COVID-19, jednak ograniczenia wynikające z pandemii przyczyniły się do gwałtownego wzrostu liczby dostępnych szkoleń on-line oraz zainteresowania nimi ze strony uczestników. Dla wielu trenerów okazało się to nie lada wyzwaniem.

Dan Cake rusza z rozbudową zakładu

Firma Dan Cake Polonia, czołowy producent w branży piekarniczo-cukierniczej w Polsce, rozbudowuje swój zakład w Chrzanowie o własne centrum logistyczne.  To kolejny etap inwestycji realizowanych przez spółkę w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.