Archiwum kategorii: Firma

Jak przygotować sobie biuro do prowadzenia firmy – o czym warto pamiętać?

Prowadząc swoją firmę warto pamiętać o tym, że bardzo ważne jest oddzielanie własnego życia prywatnego od zawodowego. Jeśli biuro znajduje się w domu, a obowiązki osoby prowadzącej działalność gospodarczą wykonywane są w każdym dowolnym pomieszczeniu, to niestety ale trudno jest zachować równowagę między tymi dwoma życiami. Najlepiej zdecydować się na stworzenie miejsca, które będzie przeznaczone… Czytaj dalej »

Jakie są najlepsze pomysły na prowadzenie firmy?

O tym, by otworzyć firmę marzy wiele osób. Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wydaje się jednym z najlepszych sposobów na zarabianie. Warto więc zdecydować się na taki krok. Jednak okazuje się, że prowadzenie firmy nie jest tak proste, jak może się wydawać. Konieczne jest pamiętanie o tym, że liczy się oryginalny pomysł na biznes, który jest… Czytaj dalej »

Jak prowadzić swoją firmę w domu?

O założeniu firmy marzy wiele osób. Wydawać się może, że jest to najlepszy sposób na zarobek i zyskanie niezależności od szefów. Warto jednak wiedzieć, że prowadzenie własnej firmy wcale nie jest tak proste, jak może się wydawać. Trzeba skupić się na kilku ważnych aspektach, a co więcej poświęcić wiele czasu na to, by możliwe było… Czytaj dalej »

Jak przygotować się do otworzenia własnej firmy?

O założeniu własnej firmy marzy wiele osób, które mają dość pracy na etacie i pracy dla kogoś. Jednak otworzenie firmy wcale nie jest tak proste, jak może się wydawać. To również wiele obowiązków i wydatków, na które trzeba się przygotować, by możliwe było utrzymanie przedsiębiorstwa na rynku przez długie lata. Jak spełnić swoje marzenie i… Czytaj dalej »

Pomysły na prowadzenie własnego biznesu dla młodej mamy

Młode mamy, które zajmują się dziećmi zazwyczaj przebywają w domu na urlopie macierzyńskim. Przez ten czas szukają sposobu na dodatkowy zarobek, ponieważ maluch pojawiający się na świecie potrzebuje odpowiednich warunków do prawidłowego rozwoju. Do zapewnienia mu tego konieczne jest wybieranie wysokiej jakości ubranek, czy akcesoriów, które przeznaczone są dla niemowląt. Czy istnieją jakieś sposoby na… Czytaj dalej »

71 procent MŚP ceni firmy windykacyjne za skuteczność

71 proc. firm wysoko ocenia skuteczność firm windykacyjnych, z którymi współpracowały w ciągu ostatnich 2 lat – wynika z badania „Jak MŚP korzysta z windykacji” na zlecenie Kaczmarski Inkasso. Pandemia sprawiła, że przedsiębiorcy intensywnie szukają dopływu gotówki z różnych źródeł. Przebranżawiają się, wchodzą w nisze rynkowe, przenoszą działalność do Internetu. Wielu skrupulatniej dochodzi też pieniędzy… Czytaj dalej »

Szkolenia doskonalące kluczem do przyszłości? Kierunek: nowoczesność

Jeszcze rok temu rynek pracy napędzany był przez pracowników. Sytuacja epidemiczna wymusiła sporo zmian, nie tylko systemowych. Wiele osób musiało się przebranżowić. Jak znaleźć swoją drogę i osiągnąć sukces opowie Izabella Ellward – właścicielka Żuławskiego Centrum Szkoleniowego.

Polski startup PsiBufet pozyskał 5 mln złotych

PsiBufet, startup produkujący indywidualnie dopasowane posiłki dla psów, pozyskał w nowej rundzie finansowania kwotę 5 mln złotych. Wśród inwestorów znaleźli się fundusz Kogito Ventures, Aniołowie Biznesu m.in.: Chris Guzowski (związany z Polipo Ventures), Amadeusz Król (niedawny inwestor w HiPets) oraz Butternut Box – globalny lider rynku świeżej karmy dla psów z Wielkiej Brytanii. Środki mają zostać przeznaczone na skalowanie… Czytaj dalej »

Gastronomia i fitness na dnie, branża noclegowa sobie radzi

Dane pochodzą z serwisu faktura.pl. To jedna z największych w Polsce platform do wystawiania faktur. Działa od 20 lat, a konto służące do wystawiania faktur ma na niej ponad 50 tys. małych firm. Porównano liczbę faktur wystawionych w lutym w stosunku do stycznia 2021 i grudnia 2020. Dane są uporządkowane branżowo wg kodów PKD.

Co trzeci przedsiębiorca skarży się na nieuregulowane faktury

Ponad 70 proc. przedsiębiorców poniosło w związku z pandemią dodatkowe koszty. Innym dużym problemem dla firmowych finansów są opóźnienia w płatnościach, na które narzeka już co trzeci przedsiębiorca. Z kolei ci, którzy sami nie płacą w terminie, tłumaczą się słabymi wynikami sprzedażowymi oraz oczekiwaniem na przelew od swoich kontrahentów. Takie wnioski płyną z VII edycji badania „KoronaBilans MŚP”… Czytaj dalej »