28 listopada, 2023
pomoc prawnicza

Usługi prawne udzielane przez wykwalifikowanych doradców prawnych mogą rozwiać wiele wątpliwości. Przedsiębiorcy zastanawiający się, czy ich działania są zgodne z prawem ochrony dóbr intelektualnych oraz czy stosowane zapisy w umowach nie łamią przepisów prawa pracy mogą zasięgnąć stosownej porady o wykwalifikowanego doradcy prawnego. Kiedy jeszcze warto skorzystać z usług prawnych?

Usługi prawne – jakie działy i tematy mogą obejmować?

Usługi prawne w Bielsku-Białej mogą dotyczyć bardzo wielu działów prawa. Zalicza się do nich między innymi obsługę prawną spółek, w tym przygotowywanie tekstów regulaminów oraz statutów, a także procesy związane z ich łączeniem czy podziałem oraz likwidacją. Usługi prawne obejmują również zadania z zakresu prawa cywilnego, w tym sporządzanie pism procesowych, treści umów, ugód i porozumień, jak też uczestniczenie w mediacjach. Specjaliści mogą przygotowywać też przedsądowe wezwania do zapłaty oraz wnioski egzekucyjne. Usługi prawne dotyczą także prawa własności intelektualnej, w tym rejestracja znaków towarowych czy wzorów przemysłowych. Prawo pracy także może być tematem wsparcia ze strony prawników. 

Doradztwo prawne – kto je wykonuje i na jakich zasadach?

Doradztwo prawne w Bielsku-Białej to rodzaj usług świadczonych przez absolwentów wydziału prawa. Mają oni stosowne kompetencje do tego, by doradzać w kwestiach prawnych związanych z prowadzeniem firmy, rozwodem, opieką nad dzieckiem, dziedziczeniem i innymi kwestiami. Wykonują oni swoją pracę na podstawie Ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Biura doradztwa prawnego pomagają rozwiązywać problemy handlowe, karne i cywilne. Usługi prawne wykonywane przez doradców stanowią sporą pomoc dla osób, które nie muszą być zawodowo związane z przepisami prawa ani też znać się na nim. Przedsiębiorcy i osoby prywatne mające różne problemy natury prawnej zawsze mogą zwrócić się po pomoc do eksperta, który udzieli im stosownych informacji. To zdecydowanie lepsze źródło wiedzy niż Internet. 

Dodaj komentarz