30 listopada, 2023
prawo rodzinne

Wszyscy znamy przysłowie o rodzinie i zdjęciach. Choć rzeczywistość nie jest na szczęście aż tak rozczarowująca, to faktem jest, że relacje rodzinne często mocno komplikują stosunki majątkowe i osobiste między ludźmi. Jeśli chcesz poznać obszary, którymi zajmuje się prawo rodzinne i dowiedzieć się, gdzie możesz szukać pomocy w trudnej sytuacji, przeczytaj poniższy artykuł

Czy jedynym rozwiązaniem musi byś wyrok sądowy?

Wiele problemów i sytuacji, które reguluje prawo rodzinne, można rozwiązać bez konieczności wnoszenia sprawy do sądu. Oczywiście, nie da się bez wyroku sądu rozwiązać związku małżeńskiego ani pozbawić jednego z małżonków praw rodzicielskich. Jednak nie wszystkie sprawy, którymi zajmują się adwokaci znający prawo rodzinne w Pruszczu Gdańskim, są aż tak ciężkiego kalibru. Często zdarzają się zwykłe nieporozumienia, które nie wynikają ze złej woli, a jedynie z nieznajomości prawa.

W wielu sytuacjach, którymi zajmują się prawnicy specjalizujący się w prawie rodzinnym, rozwiązaniem jest obiektywne przyjrzenie się problemowi i wskazanie odpowiednich zapisów. Co oczywiste, takie ugodowe znalezienie wyjścia z trudnej sytuacji nie generuje tak wielu niepotrzebnych kosztów, stresu i trudnych decyzji, szczególnie gdy w całą sprawę w jakiś sposób zaangażowane są dzieci.

Postępowanie mediacyjne i rozwiązania pozasądowe

Każda kancelaria, której domeną jest pomoc prawna w Pruszczu Gdańskim, chętnie podejmuje się postępowania mediacyjnego. Swoistym rozjemcą w takich sytuacjach jest bezstronny radca prawny. Ten sposób postępowania jest zdecydowanie szybszy, niż wielokrotnie mocno przeciągające się sprawy w sądach, których wokandy ciągle są przepełnione.

Sprawy rodzinne w kancelariach adwokackich traktowane są priorytetowo. Zupełnie inaczej niż w sądach, gdzie priorytet mają sprawy karne i gospodarcze. Dlatego warto przed wniesieniem sprawy do sądu znaleźć w okolicy kancelarię prawa rodzinnego i umówić się na spotkanie konsultacyjne. W jego trakcie można uzyskać poradę odnośnie do najlepszego sposobu dalszego poprowadzenia sprawy, aby wszystkie osoby w niej uczestniczące odniosły jak najmniejsze szkody emocjonalne.

Dodaj komentarz