28 listopada, 2023
oferta dla frankowiczow

Pomoc frankowiczom nadal jest w wielu sytuacjach konieczna. Kto jednak w szczególności powinien skorzystać z tego typu usługi?

Pomoc frankowiczom dalej konieczna w wielu przypadkach

Choć od wybuchu afery z kredytami we frankach szwajcarskich minęło już trochę czasu, nie da się ukryć, że temat ten nadal nie wygasł w całości, a wiele osób nadal musi walczyć z konsekwencjami całej tej sytuacji. To właśnie dlatego na początek warto byłoby przypomnieć, o co tak właściwie chodziło z kredytami we frankach. Bez tego bowiem nie będziemy w stanie w pełni zrozumieć, dlaczego pomoc frankowiczom w Dąbrowie Górniczej jest w wielu przypadkach nadal tak istotna. Kilkanaście lat temu banki oferowały klientom kredyty walutowe właśnie we frankach szwajcarskich. Była to waluta dość korzystna i przede wszystkim stabilna, co sprawiało, że wiele osób było mocno zainteresowanych właśnie takim typem zobowiązania. Gdy jednak polityka monetarna Szwajcarii uległa zmianie, frank umocnił się, a tym samym kurs przestał być korzystny. Sprawiło to, że z dnia na dzień klienci banków musieli zmierzyć się z ratą wynoszącą nawet kilkadziesiąt procent więcej, a w wielu przypadkach było to za duże wymaganie finansowe.

Jak przebiega zazwyczaj pomoc prawna dla frankowiczów?

Wyplątanie się z zobowiązań kredytowych jest obecnie dość proste – nawet 80 procent spraw sądowych pomiędzy wierzycielami a bankami kończy się na korzyść tych pierwszych. Banki bowiem w wielu kwestiach dodawały do umów zapisy, które są uważane za szkodliwe względem klientów, a to oczywiście daje spore podstawy do żądania o ugodę bądź całkowite zerwanie umowy. Co jednak, jeżeli nie ma takiego wyjścia w konkretnej sytuacji? Oczywiście szuka się innych sposobów, takich jak skup nieruchomości z komornikiem w Katowicach. W wielu przypadkach jednak jesteśmy w stanie bez większego trudu sprawić, oczywiście z pomocą wyspecjalizowanej kancelarii, że będziemy w stanie raz na zawsze pozbyć się uciążliwego problemu!

Dodaj komentarz