28 listopada, 2023
sprawy karne adwokat

Wchodząc w konflikt z prawem, musimy mieć świadomość, że staniemy przed sądem. Wówczas pomocny będzie adwokat, który specjalizuje się w kodeksie karnym. Adwokat karnista pomoże także osobom, które stały się ofiarą przestępstwa. 

Kiedy potrzebny jest adwokat od spraw karnych?

Wchodząc w konflikt z prawem warto skontaktować się z adwokatem. Zarówno ten, kto dopuścił się przestępstwa, jak i ofiara mogą skorzystać z usług karnisty. Konflikt z prawem może odbywać się na różnych płaszczyznach. Może to być przestępstwo gospodarcze, skarbowe, przemoc domowa, narażenie drugiej osoby na uszczerbek na zdrowiu lub utratę życia. Adwokat od spraw karnych w Rzeszowie pomoże przygotować linię obrony, podpowie jakie wyjaśnienia należy złożyć w trakcie przesłuchania czy powoła dowody świadczące na naszą korzyść. Z adwokatem u boku można wynegocjować lepsze warunku ewentualnego dobrowolnego poddania się karze. Adwokat zadba także o złożenie apelacji, jeśli wyrok nie będzie dla nas korzystny i będzie czynnie brał udział w rozprawie odwoławczej. Skorzystanie z usług adwokata jest bardzo pomocne w sytuacji konfliktu z prawem. Zdarzają się sytuacje, że konflikt z prawem nie jest zamierzony, a wynika z naszej niewiedzy. W takich sytuacjach adwokat pomoże przejść przez proces sądowy i dopilnuje złożenia wszystkich niezbędnych dokumentów.  

Kiedy należy skontaktować się z adwokatem?

Najlepiej z adwokatem skontaktować się niezwłocznie po wezwaniu organów ścigania do stawienia się na przesłuchanie w charakterze podejrzanego. Niezależnie czy przesłuchanie dotyczy przestępstwa skarbowego, uszkodzenia czyjegoś mienia czy bycia ofiarą przestępstwa, kontakt z adwokatem powinien być natychmiastowym. Rozwody w Rzeszowie, których powodem jest przemoc w rodzinie, molestowanie czy naruszanie cielesności, zwłaszcza przez ofiary tego typu przekroczeń prawa, powinny odbywać się z adwokatem u boku. Adwokat będzie pilnował, aby nasze prawa były przestrzegane. Pomoże też skonstruować linie obrony. Posiadanie adwokata w sprawie karnej jest prawem oskarżonego i to niezależnie od charakteru przestępstwa. Ustanowienie obrońcy zapewni oskarżonemu, że wszelkie jego prawa będą przestrzegane podczas całego procesu karnego.

Dodaj komentarz