30 maja, 2024
super pharm zakupy

Super-Pharm awansował do ścisłej czołówki rankingu sklepów internetowych w swojej kategorii według raportu IQVIA. Jest to efekt dynamicznego rozwoju kanału sprzedażowego online, który w 2020 r. odnotował wzrost 500% względem roku 2019, a co za tym idzie, znacząco zwiększył się udział rynkowy superpharm.pl

W ostatnim roku strony Super-Pharm zanotowały silny wzrost i stały się jednymi z najczęściej wybieranych sklepów internetowych z branży. Wśród najpopularniejszych segmentów były produkty pielęgnacyjne, w tym dermokosmetyki (tzw. PEC – 4-krotny wzrost udziału rynkowego), a najwyższy wzrost odnotował segment Nutricion (m.in. suplementy, odżywki), w których Super-Pharm zwiększył udział rynkowy aż 20 razy. Segmenty produktów higieny osobistej (PAC) oraz leków dostępnych bez recepty (OTC) również skokowo zwiększyły poziom udziału, rosnąc odpowiednio 14- i 7-krotnie.

Ogromny wzrost udziału w rynku to efekt transformacji, którą zapoczątkowaliśmy jeszcze w 2019 r., kiedy mocno postawiliśmy na rozwój naszego sklepu internetowego. Klienci docenili szeroki asortyment oraz prosty i bezpieczny dostęp do naszej oferty – mówi Remigiusz Chrzanowski, Członek Zarządu Super-Pharm Poland. Dzięki ciągłemu rozwojowi kanału e-commerce, w ostatnim roku rośliśmy 10 razy szybciej od rynku. Tym samym zwiększyliśmy również niezależność naszej działalności od sytuacji zewnętrznej – takiej jak np. pandemia. Dodatkowo wprowadziliśmy m.in. rozproszony łańcuch dostaw – dodaje.

Rok 2020 był świetny dla rynku e-commerce, także w farmacji. Polacy zaczęli częściej kupować leki OTC i inne produkty w Internecie, przenosząc swoje zakupy do e-aptek i e-drogerii. Wartościowy wzrost sprzedaży na tym rynku wyniósł aż 44% w porównaniu do poprzedniego roku. Wynik ten wpisuje się w globalny trend przyspieszonej adaptacji klientów do e-commerce, a Polska dodatkowo jest jednym z najszybciej rosnących rynków w tym obszarze w Europie. Już teraz sprzedaż produktów bez recepty przez Internet stanowi w Polsce około 7% ich całkowitej sprzedaży. To dwa razy więcej niż 2 lata temu. Do najszybciej rozwijających się e-drogerii i e-aptek na rynku możemy w 2020 roku zaliczyć SuperPharm.pl – mówi Marcin Gawroński, Associate Director, Supplier Relations & Services w firmie IQVIA.

Wyraźny trend wzrostu widać również w 2021 r

Tylko w dwóch pierwszych miesiącach Super-Pharm odnotowała 300% wzrostu rok do roku.

W 2021 r. na klientów będzie czekało wiele niespodzianek, zaplanowana jest bowiem zmiana aplikacji mobilnej, która oznacza szereg nowych funkcjonalności i wiele usprawnień. Planujemy również wiele działań związanych z personalizacją oferty. Dużo z nich jest skierowanych do użytkowników aplikacji, której liczba pobrań zbliża się już do 500 tys. – komentuje Adam Kołodziejczyk, Prezes Zarządu Super–Pharm Poland.

Dodaj komentarz