28 listopada, 2023
posadzki

Posadzki żywiczne przemysłowe są coraz częściej spotykanym rozwiązaniem, które ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim jest to niedrogie i daje doskonały efekt. W przypadku wielu branż gładka, antypoślizgowa posadzka łatwa do mycia do konieczność. Jakie zalety mają tego rodzaju podłogi?

Zalety posadzki poliuretanowej do garażu i nie tylko

Posadzki poliuretanowe mają szeroki zakres atutów. Posadzki żywiczne do garażu w Szczecinie to bardzo popularne rozwiązanie, które w takim miejscach idealnie się sprawdza. Mało tego, poza zastosowaniem przemysłowym, posadzki także w domach i mieszkaniach inwestycyjnych często są wykonywane właśnie z żywicy epoksydowej.

Posadzki żywiczne do garażu dają natychmiastowy efekt. Ponieważ można samodzielnie wybrać ich kolor z bogatej palety, wszystko będzie dokładne z zamysłem inwestora. Tego rodzaju posadzka może zostać wzbogacona dodatkowo również drobnymi kamyczkami, które odmieniają jej strukturę i nadają efekt podobny do lastryko. Innym rozwiązaniem jest dodanie do farby epoksydowej brokatu. Taka powierzchnia wyróżni się i będzie zawsze się dobrze prezentowała.

Dlaczego warto wybrać posadzki żywiczne przemysłowe?

W przypadku zakładów przemysłowych niezwykle istotne jest, aby powierzchnia podłogi była gładka i łatwa do mycia. W razie rozlania się jakichkolwiek substancji albo konieczności posprzątania jej z innego powodu musi to być możliwe w prosty sposób. Gładka, antypoślizgowa powierzchnia oznacza również bezpieczeństwo. Dlatego stosuje się je również w takich miejscach jak profesjonalna kuchnia.

Żywiczne posadzki w Szczecinie i innych lokalizacjach cieszą się tak dużym zainteresowaniem z uwagi na niski koszt położenia oraz łatwość ich wylewania. Najpierw trzeba odpowiednio wyszlifować powierzchnię oraz uzupełnić ubytki w betonie, ale potem można już nakładać kolejne warstwy farby epoksydowej. Z powodzeniem można to zrobić samodzielnie – posiadając do tego odpowiedni sprzęt.

Dodaj komentarz