28 listopada, 2023
produkcja kontraktowa

Produkcja kontraktowa to nic innego jak wykonywanie usług produkcyjnych na zlecenie firm. Producent kontraktowy wytwarza produkty pod marką własną klienta, lecz wykorzystuje w tym celu własną linię produkcyjną, pracowników i doświadczenie. Co jeszcze warto wiedzieć o tym rozwiązaniu?

Dlaczego warto rozważyć skorzystanie z produkcji kontraktowej?

Nad skorzystaniem z tego rozwiązania powinny zastanowić się firmy, którym brakuje mocy przerobowych lub są one mocno ograniczone, a jednocześnie potrzebują produktów w określonym terminie i ilości. Zaletą korzystania z produkcji kontraktowej jest brak konieczności zatrudniania własnych pracowników i dzierżawy fabryki. Również przedsiębiorstwa, które chcą poszerzyć swój asortyment, lecz nie mają doświadczenia w danym zakresie, powinny zawrócić się do producenta kontraktowego. Udzieli on wsparcia i zapewni produkty wysokiej jakości. Może też pomóc w opracowaniu receptury, wykonaniu brandingu, dostarczy linię produktów w ustalonym terminie.

Jak skorzystać z usług produkcji kontraktowej?

Producent kontraktowy podchodzi do potrzeb każdego klienta indywidualnie, by był on maksymalnie zadowolony ze świadczonych przez niego usług. Najważniejsza jest rozmowa, podczas której producent analizuje potrzeby klienta, przedstawia własne pomysły oraz rozwiązania. Po przedstawieniu koncepcji produktu i jej akceptacji przez klienta, firma może przystąpić do opracowywania receptury. Istotne jest korzystanie jedynie z usług producentów, którzy używają surowców ze sprawdzonych źródeł i zatrudniają wykwalifikowanych technologów. Po pozytywnym przejściu odpowiednich badań linia produktów może zostać wdrożona.

Produkcja kontraktowa suplementów diety

Producenci kontraktowi zajmują się m.in. wytwarzaniem leków oraz suplementów diety. Jedną z firm świadczących takie usługi jest Curtis Health Caps. Suplementy mogą być wytwarzane zarówno w formie stałej (kapsułek miękkich), jak i płynnej. Korzystając z usług firmy można być pewnym, że w procesie produkcji uczestniczył wykwalifikowany zespół specjalistów i zostało wykorzystane nowoczesne zaplecze technologiczne. Dzięki temu produkty są najwyższej jakości. Klienci mogą liczyć na pomoc w opracowaniu składu i technologii suplementów diety. Dodatkowo producent przeprowadza badania stabilności i dba o niezbędną dokumentację, a także o wybór opakowania i w końcu wprowadzenie produktu na rynek. Suplementy w formie kapsułek miękkich mają żelatynową otoczkę. Dodatkowo mogą być one transparentne lub nietransparentne, jedno- lub dwukolorowe, matowe lub z połyskiem, przybierać rozmaite kształty i rozmiary. W zależności od preferencji klienta produkt może mieć formę kapsułek do ssania, do żucia lub twist-off. Najwyższą jakość suplementów diety zapewnia korzystanie z innowacyjnego parku maszynowego. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj – https://chc.com.pl/produkcja-kontraktowa/produkcja-suplementow-diety/.

Podsumowanie

Outsorcing produkcyjny jest wygodnym i opłacalnym rozwiązaniem. Do jego zalet należą m.in.: szybkość, optymalizacja kosztów, a także wzięcie przez producenta odpowiedzialności za wytwarzane wyroby. Z produkcji kontraktowej mogą korzystać firmy z różnych branż. Outsorcing jest szczególnie popularny w przypadku produkcji leków oraz suplementów diety. By klient był maksymalnie zadowolony z efektu, opracowywanie receptur odbywa się w porozumieniu z nim, po wysłuchaniu i analizie jego wymagań. Produkcja kontraktowa jest możliwa dzięki współpracy klienta i producenta.

Dodaj komentarz