28 listopada, 2023
notariusz

Zawód notariusza jest jednym z najstarszych zawodów prawniczych, który do dziś ma spore znaczenie. Z jego usług skorzystać można w naprawdę wielu sytuacjach i zawsze można spodziewać się pełnej dyskrecji, czy też chęci do rozwiązania wszelkich wątpliwości. Jakie usługi są oferowane przez kancelarie notarialne i kiedy można z nich skorzystać?

Gdzie szukać kancelarii notarialnej?

Znalezienie miejsca takiego jak właśnie kancelaria notarialna w Krakowie nie należy do ogromnych wyzwań. Tego typu kancelarii jest bowiem całkiem sporo i są one rozmieszczone w wielu częściach miasta, dzięki czemu wizyta u notariusza nie musi wiązać się z koniecznością odwiedzania bardzo zatłoczonego centrum miasta.

Dlatego właśnie, gdy potrzebne są nam usługi notarialne w Krakowie warto wpierw uruchomić internet i poszukać kancelarii, które są położone możliwie jak najbliżej nas. Będzie to spore ułatwienie w  tak dużych miastach jak Kraków, które znane są między innymi z tego, iż są one niesamowicie zatłoczone i jazda po nich oznacza stanie w korkach.

Jakie usługi są oferowane przez kancelarie notarialne?

Usługi oferowane w kancelariach notarialnych to przede wszystkim czynności notarialne. Wszystkie czynności notarialne są uznawane w świetle prawa za dokument urzędowy, o ile zostały one wykonane zgodnie z prawem. Z tego powodu do usług oferowanych w kancelariach zaliczamy na przykład sporządzanie protokołów, poświadczeń, aktów poświadczenia dziedziczenia, weksli, czeków, wypisów, dopisów i wyciągów dokumentów, czy też aktów notarialnych.

Przykładowe sytuacje, w których udajemy się do notariusza dotyczą na przykład spraw spadkowych. Możemy u niego sporządzić ważny i niepodważalny testament, czy też zrzec się spadku, który otrzymalibyśmy po jednym z naszych zmarłych krewnych. Ponadto osoba notariusza konieczna jest na przykład przy kupnie lub sprzedaży mieszkania. Bez wizyty u notariusza w świetle prawa właściciel nieruchomości nie może bowiem ulec zmianie.

Dodaj komentarz