28 listopada, 2023
sprzedaz mieszkan

Sprzedaż mieszkania notariusz jest bezpieczną metodą na to, aby móc zyskać pieniądze z konkretnej nieruchomości. Notariusz jako specjalista od umów i dokumentacji z pewnością w tym pomoże. Jak wygląda jednak cały ten proces? Fachowcy informują.

Sprzedaż mieszkania notariusz – na czym polega?

Sprzedaż mieszkania notariusz w Krakowie wygląda tak, że na początku sporządza się zwykłą umowę kupno-sprzedaż między osobą pozbywającą się nieruchomości a zainteresowanym kupnem. Wypełniony dokument i podpisany przez fachowca przesyła się następnie do urzędu.

Kancelaria Notarialna Sławomir Ślusarczyk to placówka, która między innymi świadczy takie usługi. Można się tam zgłosić również po to, aby uzyskać wszelkie informacje, związane z tym procesem. Z pewnością sprzedaż sama w sobie jest skomplikowana.

Po otrzymaniu odpowiedniego pisma zwrotnego z urzędu można wówczas sporządzić główną umowę, która zmienia właściciela nieruchomości. Oczywiście w tym celu należy przygotować wszelkie dokumenty takie jak dowód osobisty oraz księgę wieczystą.

Sprzedaż mieszkania notariusz – dlaczego właśnie w taki sposób?

Notariusz jako urzędnik państwowy ma nadane pewne prawa przez samego Ministra Sprawiedliwości. Jego podpis jest oficjalny oraz sprawia, że dokument nabiera mocy urzędowej. Do takiego specjalisty często zgłaszają się również przedsiębiorcy chcący sporządzić umowę.

Taka forma sprzedaży nieruchomości jest jednocześnie najszybsza oraz najbezpieczniejsza. Notariusz dokładnie wie, co takiego jest potrzebne, aby skonstruować umowę. Jakiekolwiek niewywiązywanie się z niej bezpośrednio trafia do odpowiednich organów.

Jeśli zainteresowany sprzedażą chce to zrobić po raz pierwszy, to może skontaktować się z notariuszem, który udzieli mu wszelkich wskazówek dotyczących tego, jakie dokumenty są wymagane. Podpowie również, jak to wygląda ze strony podatkowej.

Sprzedaż mieszkania u notariusza jest prosta. Wymaga jedynie organizacji podstawowych dokumentów.

Dodaj komentarz