30 maja, 2024
pomoc notarialna

Intercyza notariusz to dokument, na który można się zdecydować, będąc w formalnym związku małżeńskim. Wiele par właśnie w taki sposób zabezpiecza swoje majątki. Jaką rolę jednak w tym wszystkim pełni notariusz?

Intercyza notariusz – czym właściwie jest?

Intercyza notariusz w Poznaniu to dokument, który uwzględniany jest podczas zawarcia małżeństwa i wychodzi on naprzeciw wspólności majątkowej. Osoby, które się na nią decydują, posiadają swoje własne majątki, którymi zarządzają w sposób niezależny.

Kancelaria notarialna w Poznaniu to miejsce, w którym można właśnie skonstruować właśnie taki dokument. Jest on nieskomplikowany, ponieważ wymaga jedynie woli oraz znalezienia odpowiedniego notariusz, który od podstaw sporządza wszelkie formalności.

Warto zaznaczyć, że intercyza ma wiele korzyści. Jest to na przykład zabezpieczenie, które mówi o tym, że podczas ewentualnego rozwodu majątek nie dzieli się na dwie osoby. Każdy otrzymuje tylko to, co należy do niego. Minimalizuje to ryzyko utraty własnego mienia.

Intercyza notariusz – jak to sporządzić?

Intercyzę sporządza się u notariusza, czyli u osoby, która posiada specjalne prawa do tego, aby można było świadczyć usługi związane z konstruowaniem umów mających moc urzędową. Niezależnie od ich treści każde złamanie przepisu wiąże się z postępowaniem karnym.

Intercyza nie jest skomplikowana w sporządzeniu. Bardzo często notariusze posiadają już gotowe umowy, które jedynie należy podpisać. Wymaga to również uzupełnienie odpowiednich danych i oczywiście obecności małżonków lub przyszłych małżonków.

Notariusz wie również, w jaki sposób sporządzić intercyzę, gdy małżeństwo będzie chciało zachować pewną wspólnotę, na przykład dotyczącą nieruchomości. Korekty i edycje są jak najbardziej wskazane, aby jak najlepiej wpłynąć na komfort petentów.

Intercyza notariusz to dokument, który sporządzany jest przez profesjonalnego notariusza. To właśnie on odgrywa kluczową rolę.

Dodaj komentarz