30 listopada, 2023
adwokat

Skorzystanie z usług adwokata jest niezbędne w wielu przypadkach. Dobry prawnik to nie tylko osoba, która poprowadzi sprawę karną. Z jego usług skorzystają także osoby prowadzące działalność gospodarczą, rozwodzące się, jak i ubiegające się od odszkodowanie od pracodawcy. Aby sprawa w sądzie przebiegła po naszej myśli, warto wynająć dobrego adwokata. Czym się kierować przy jego wyborze?

Dobry adwokat, czyli jaki?

Głównym wyznacznikiem dobrego adwokata jest jego wykształcenie i doświadczenie. Dobry adwokat to osoba, która nie tylko ukończyła studia prawnicze i zdała egzamin adwokacki. To również osoba, która nieustannie podnosi swoje kwalifikacje. Szukając adwokata nie można zapominać o tym, by znaleźć takiego, który specjalizuje się w danej dziedzinie prawa. Potrzebując pomocy adwokata w sprawie karnej, powinniśmy znaleźć karnistę, a w przypadku rozwodu, adwokata od prawa rodzinnego. Zapewni to odpowiedni poziom obsługi.

Dobry adwokat to osoba znakomicie przygotowana do prowadzonej sprawy, a przy tym punktualna i terminowa. Powinien być także osobą kreatywną i elastyczną. Dzięki temu będzie w stanie poruszać się w meandrach prawa i tworzyć najbardziej korzystną dla swojego klienta linię obrony.

Pozostałe cechy dobrego adwokata

Dobry adwokat, oprócz wykształcenia powinien posiadać także odpowiedni zestaw tak zwanych kompetencji miękkich. Oznacza to, że musi być osobą potrafiącą współpracować z ludźmi. Empatia, umiejętność postawienia się w sytuacji klienta, wrażliwość i taktowność to cechy, którymi powinien się odznaczać dobry adwokat.

Osoby korzystające z usług adwokata, znajdują się w różnych sytuacjach i adwokat musi zapewnić im poczucie intymności i bezpieczeństwa. Dlatego też dyskrecja i umiejętność dochowania tajemnicy to ważne cechy dobrego adwokata. Dobro klienta powinno być zawsze na pierwszym miejscy w działaniach adwokata. Powinie być on niezależny.

Dobry adwokat na bieżąco informuje klienta o przebiegu sprawy. Przygotowuje go do kolejnych etapów procesu, pomagając zebrać wymagane dokumenty czy przygotowując świadków.

Dodaj komentarz