30 maja, 2024
zamek

Uszkodzony zamek, zużycie materiału, nieprawidłowe działanie zamków, czy utrata kluczy. Przyczyn, dla których wymienia się zamki może być wiele, ale niezależnie od tego, co jest problemem, należy zadbać o prawidłowy montaż nowego zamka. Wymiana zabezpieczeń to też doskonała okazja do wyboru lepszych jakościowo zamków, zapewniających wyższą ochronę przed intruzami. Dodatkowo wysokiej klasy zamki są mniej awaryjne i mogą posłużyć właścicielom przez wiele lat. Jaka jest cena wymiany zamków? Czy warto wymieniać zamki samodzielnie?

Ile kosztuje wymiana zamka w drzwiach?

Problem z zamkiem, niezależnie od jego przyczyny wymaga odpowiednich i szybkich działań, aby zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Najlepszym wyjściem jest profesjonalna wymiana zamka w drzwiach Cena takiej usługi jest bardzo zróżnicowana i ma na nią wpływ rodzaj wymienianego zamka, a także jego jakość i zastosowane technologie, które wpływają m.in. na odporność na przewiercenia, czy wyłamanie drzwi. Sam montaż będzie kosztował od 50 zł wzwyż, ale przy najlepszych zamkach ceny mogą wynosić powyżej 200 zł. Warto jednak pamiętać, że montaż zamka to czynność, na której nie warto oszczędzać, zwłaszcza jeśli wybiera się drogie zabezpieczenia, dla których prawidłowy montaż ma kluczowe znaczenie, aby zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Profesjonalny montaż

Jak wspomniano wcześniej, najlepiej do wymiany zamków wezwać ślusarza z www.pogotowie-zamkowe-gdynia.pl . Fachowiec nie tylko szybko wymieni zamki, ale przede wszystkim zrobi to poprawnie, zapewniając ich prawidłowe działanie. To właśnie prawidłowy montaż ma kluczowe znaczenie dla zachowania odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Dodatkowo nieprawidłowo zamontowany zamek może nieprawidłowo działać, zacinając się i utrudniając otwieranie i zamykanie drzwi. Dzięki bogatej wiedzy, ogromnemu doświadczeniu i profesjonalnym narzędziom, ślusarz poradzi sobie z każdym zamkiem niezależnie od jego rodzaju, a dodatkowo może pomóc w wyborze najlepszych zabezpieczeń dostosowanych do posiadanych drzwi.

Samodzielna wymiana zamków – czy warto?

Prosty zamek można wymienić samodzielnie, gdyż praca ta nie należy do skomplikowanych i wymaga posiadania jedynie podstawowych narzędzi oraz trochę wolnego czasu. Wymieniając zamki samodzielnie trzeba też pamiętać, aby dobrze wymierzyć stary zamek, aby nowy mechanizm miał dokładnie taki sam wymiar. W przeciwnym wypadku może się okazać, że zamka nie da się zamontować lub po montażu nie działa on prawidłowo. Równie ważne jest, aby podczas montażu używać jedynie części dołączonych do zestawu, które zapewnią prawidłowe działanie zamków. Jednak w przypadku bardziej skomplikowanych mechanizmów do których należą m.in. zamki antywłamaniowe, system jednego klucza, czy zamki elektroniczne zdecydowanie lepiej pracę powierzyć doświadczonemu ślusarzowi. Samodzielne próby montażu tego typu zamków mogą sprawić, że nie będą one działały prawidłowo. Co gorsza, łatwo o ich uszkodzenie, co spowoduje konieczność ponownego kupienia zamka.

Dodaj komentarz