28 listopada, 2023
pozyczka na produkty

Pandemia Covid-19 przyśpieszyła rozwój technologii w branży medycznej. Trudno jednak inwestować w nowe rozwiązania bez dostępu do zewnętrznego źródła kapitału. Lekarze, którzy chcą sfinansować zakup sprzętu medycznego, warto by rozważyli pożyczkę. Prosta procedura, minimum formalności czy dostęp w pełni online to część korzyści, jakich mogą oczekiwać wybierając tę formę finansowania.

1. Prosta procedura

Jedną z zalet pożyczki leasingowej jest prosta procedura oraz brak zbędnych formalności. W przypadku pożyczki SimplyLoan, oferowanej przez Siemens Financial Services, wystarczy wypełnić krótki wniosek, podając jedynie dane z dowodu osobistego oraz dokonać zwrotnej opłaty weryfikacyjnej w wysokości 1 zł. Następnie, w ciągu maksymalnie 15 minut, wydawana jest decyzja kredytowa. Ostatni krok to podpisanie umowy pożyczki w formie elektronicznej.

2. Finansowanie w 100 proc. online

Kolejną zaletą pożyczki jest możliwość pozyskania finansowania bez wychodzenia z domu, nawet przez 7 dni w tygodniu dzięki platformie online SimplyLoan.

– Szybka procedura jest bardzo istotna zwłaszcza dla lekarzy, którzy przez cały tydzień poświęcają swój cenny czas na leczenie pacjentów. Dlatego maksymalnie skróciliśmy i uprościliśmy proces, udostępniając pożyczkę w formie online. Dzięki temu lekarz może uzyskać finansowanie na niezbędny sprzęt bez wychodzenia z domu lub gabinetu, nawet w 15 minut – mówi Tomasz Szyszka, Kierownik Dzialu Sprzedazy Vendor Healthcare w Siemens Financial Services w Polsce.

Cały proces pozyskania finansowania jest prosty i wygodny. Po wybraniu sprzętu medycznego i wypełnieniu wniosku o finansowanie SimplyLoan, lekarz otrzymuje decyzję kredytową, a w kolejnym kroku podpisuje elektronicznie umowę pożyczki. Do złożenia e-podpisu potrzebuje jedynie komputera z dostępem do Internetu i telefonu komórkowego – nie musi instalować żadnego oprogramowania czy zakładać dedykowanego konta.

3. Pożyczka ułatwia pozyskanie najnowocześniejszego sprzętu

Pacjenci, zwłaszcza w gabinetach prywatnych, coraz częściej wybierają specjalistów, którzy pracują na sprzęcie najnowszej generacji. Pozyskanie finansowania na zakup wysokiej jakości sprzętu medycznego jest możliwe, m.in. dzięki pożyczce. Coraz więcej lekarzy wybiera ten rodzaj finansowania. Jak wynika z danych Związku Polskiego leasingu, za pomocą pożyczki leasingowej w pierwszej połowie 2021 roku sfinansowano sprzęt medyczny o wartości ponad 317 mln zł.

– Pożyczka to jedna z najbardziej elastycznych form finansowania zewnętrznego. Pozwala na sfinansowanie całej inwestycji, włącznie z 8-procentowym podatkiem VAT, nawet bez wkładu własnego. W SimplyLoan można uzyskać pożyczkę medyczną na sprzęt, urządzenia, materiały oraz części eksploatacyjne, a także oprogramowanie. Co ważne, okres finansowania może trwać nawet do 84 miesięcy. Elastyczne są także kwoty pozyskania kapitału, od 1 tys. do 500 tys. zł – mówi Tomasz Szyszka z Siemens Financial Services w Polsce.

4. Partnerzy z unikatowym know-how

Szukając partnera finansującego zakup sprzętu medycznego warto wziąć pod uwagę jego doświadczenie oraz specjalizację w tym obszarze. Lekarz oprócz pozyskania niezbędnych środków finansowych, może liczyć również na unikatowy know-how. Instytucje finansowe, dogłębnie znające specyfikę branży medycznej, posiadające także wieloletnie relacje z największymi dostawcami sprzętu medycznego są doświadczonym partnerem, dzięki czemu lekarz może oczekiwać oferty finansowania dopasowanej do jego potrzeb i możliwości.

Dodaj komentarz