30 maja, 2024
wozek paletowy

Prace magazynowe dotyczą praktycznie każdej gałęzi przemysłu. Logistyka jest wszechobecna w świecie. Z tego powodu istnieje bardzo wiele udogodnień dla pracowników magazynów. Wszędzie tam, gdzie siła ludzkich mięśnie nie podoła, przygotowane są specjalne narzędzia mające na celu ułatwienie pracy. Jest ich bardzo wiele. Można wyróżnić paleciaki, wózki magazynowe czy też bardzo ciekawy sprzęt, jakim są ręczne wózki paletowe. Jak się okazuje jest to rozwiązanie, które sprawdza się zarówno w dużych firmach, jak i też w małych magazynach. Urządzenia te posiadają szereg ciekawych zalet, o których warto wspomnieć.

Zastosowanie i zalety ręcznych wózków paletowych

Ogólnie rzecz biorąc, ręczne wózki paletowe często określa się mianem paleciaków wysokiego podnoszenia. Jest to urządzenie ręczne, które doskonale sprawdza się w małych przedsiębiorstwach, chociaż nie jest to regułą. Znajdzie na pewno też zastosowanie w dużych firmach produkcyjnych.

Nie mniej jednak ręczne wózki paletowe to ciekawa alternatywa dla firm magazynowych. Są one sprzętem tanim w porównaniu do wózków widłowych. Zależnie od modelu, ręczne wózki paletowe są w stanie podnosić palety od 1,5 metra do nawet i 3 metrów. Urządzeniem wygodnie się operuje. Można z powodzeniem stawiać nim towar na półkach i regałach, jak też swobodnie manewrować po magazynie.

Niektóre modele wózków tego typu wyposażone są w specjalną pompę. Ma ona za zadanie zmniejszyć siłę potrzebną do podniesienia wideł. Ręczne wózki paletowe są bardzo dobrze przystosowane do rozładunku i załadunku samochodów dostawczych. Świetnie sprawdzają się np. w firmach kurierskich.

Nie można zapomnieć o eksploatacji

Sprzęt magazynowy, tak samo, jak samochody wymaga eksploatacji i serwisów. Dobrze jest znaleźć producenta, który oferuje dobre części do sztaplarek, paleciaków czy ręcznych wózków paletowych. Sprawi to, że praca będzie nie tylko wygodniejsza i bardziej optymalna, ale też urządzenie będzie miało większą żywotność. Do tego dochodzi zwiększenie bezpieczeństwa osoby operującej tym narzędziem.

Dodaj komentarz