30 maja, 2024
frankowicze z jakiej pomocy moga korzystac

Pomoc frankowiczom może przebiegać na wiele różnych sposobów. W dzisiejszym tekście spojrzymy więc na to, jakie ścieżki mamy tak właściwie do wyboru.

Dlaczego pomoc frankowiczom nadal jest potrzebna?

Afera związana z kredytami we frankach szwajcarskich zdecydowanie nie ląduje już na pierwszych stronach gazet, lecz wcale nie oznacza to, że tego typu problemy nadal nie spędzają snu z powiek wielu Polaków. O co jednak tak właściwie chodzić? Wiele osób, szczególnie tych młodszych, może nie mieć pojęcia lub zapomnieć, że tego typu sytuacja w ogóle miała kiedykolwiek miejsce. Na początku XXI wieku jednak polskie banki bardzo mocno reklamowały kredyty właśnie we frankach – mocnej, stabilnej walucie. Dzięki temu kredyty miały być tańsze niż te zawierane w złotówkach. Rzeczywistość jednak okazała się zupełnie inna w momencie, gdy polityka monetarna Szwajcarii uległa zmianie, a kurs franka został uwolniony. Kurs skoczył momentalnie, a z dnia na dzień świat wielu osób w zasadzie legł w gruzach. Teraz zaś mamy do czynienia ze sporym kryzysem oraz rosnącą inflacją, która tym bardziej nie pomaga osobom zadłużonym właśnie w tej walucie. To właśnie dlatego pomoc frankowiczom w Warszawie nadal jest czymś, czego wielu kredytobiorców poszukuje, upatrując w tym niejako szansy na rozpoczęcie życia na nowo, bez olbrzymich długów, które wcale nie mają zamiaru topnieć.

Na czym tak właściwie opiera się pomoc frankowiczom?

Patrząc chociażby na schemat działania takich instytucji, jak Kancelaria Radcy Prawnego Marka Stejblisa, możemy w bardzo prosty sposób przekonać się o tym, na jakich zasadach przebiega tak właściwie pomoc osobom z kredytami we frankach szwajcarskich. Najczęściej wnosi się roszczenie przeciwko bankowi dotyczące unieważnienia kredytu. Wiele zapisów tego typu umów okazuje się bowiem być antykonsumenckich, co daje wysoką szansę wygrania sprawy w sądzie. Można jednak iść bardziej ugodową ścieżką, wnosząc na przykład o zmianę waluty kredytu z franków na polskie złotówki. 

Dodaj komentarz