16 lipca, 2024
przemysl w lodzi

Pierwsza edycja Międzynarodowego Kongresu „Regeneracja Miast Przemysłowych” w Łodzi odbędzie się w formie hybrydowej w dniach 22-23 czerwca 2021. W debatach, panelach dyskusyjnych, potyczkach oraz prezentacjach weźmie udział ponad 150 prelegentów z całego świata. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta Łodzi oraz Open Eyes Economy. 

Wśród gości dwudniowego spotkania znajdą się mówcy z całego świata, w tym przedstawiciele samorządów terytorialnych, organizacji miejskich ale także biznesu: architektów, inwestorów, deweloperów, firm budowlanych. Stefan Mayr (Supervien Urbanism Vienna), Filipo Logi (Siemens Mobility and HaCon), Sandra Piesik (3 idea B.V. Amsterdam), Janusz Michałek (Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna), Joanna Erdman (ING), Naotoshu Mishida (Hitachi Europe) czy Margrethe Vestager (Komisja Europejska). O tym, że młode pokolenie będzie stanowić ważny element wydarzenia, świadczy włączenie do dyskusji studentów łódzkich uczelni – tematy i wystąpienia zgłoszone przez nich w specjalnym konkursie znajdą odzwierciedlenie w bloku sesji specjalnych.

Przez dwa dni Łódź, będąca częścią miejskiego dziedzictwa epoki przemysłowej, stanie się nieoficjalną stolicą gospodarczej i politycznej dyskusji, na temat przyszłości miast przemysłowych. Stacjonarna wersja wydarzenia będzie mieć miejsce w zrewitalizowanej byłej łódzkiej elektrociepłowni EC1, co będzie sprzyjać prowadzeniu merytorycznych rozmów.

Spotkanie w wersji online

Hybrydowy format wydarzenia podyktowany jest utrudnieniami związanymi z sytuacją epidemiologiczną. Organizatorzy, dzięki innowacyjnej i interaktywnej wirtualnej platformie, zapewnią wyjątkowe doświadczenia delegatom oraz wszystkim zainteresowanym – niezależnie od miejsca, w którym będą się znajdować.  Osoby zarejestrowane na wydarzenie będą mieć możliwość śledzenia programu na żywo, bieżącego komentowania i zadawania pytań oraz networkingu czy dostępu do strefy expo. Oficjalna rejestracja rusza wkrótce na stronie www.regeneracjamiast.pl.

Na program Kongresu złoży się 12 bloków tematycznych (po 6 bloków każdego dnia) oraz cztery sesje  plenarne. Łącznie uczestników czeka ponad 40 godzin inspirujących dyskusji, potyczek, prelekcji i wykładów. Dominować będzie tematyka nowej polityki przemysłowej, finansowania regeneracji miast, nowego życia terenów i obiektów poprzemysłowych, miejskich miejsc spotkań, retrowersji, mobilności wewnątrz miast i konurbacji przemysłowych.

Briefing prasowy przed Konferencją

Organizatorzy zapraszają w poniedziałek, 7 czerwca, o godz. 13:00 na briefing prasowy poświęcony wydarzeniu. Spotkanie zaplanowano w EC1 Łódź – Miasto Kultury w Hali Maszyn. W briefingu wezmą udział Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska oraz b. wicepremier i minister gospodarki, pracy i polityki społecznej, profesor doktor habilitowany nauk ekonomicznych, Jerzy Hausner.

Dodaj komentarz