30 maja, 2024
kredyt samochodowy

Posiadanie nowego samochodu to marzenie wielu osób. Niestety bardzo często zakup nowego auta oznacza spory wydatek, który może mocno obciążyć nasz budżet, przez co nie każdy może pozwolić sobie na jego zakup od ręki. Na szczęście istnieją różne sposoby, które umożliwiają sfinansowanie samochodu. Poznaj swoje wszystkie możliwości.

Zakup samochodu w Polsce

Chociaż zakup samochodu w Polsce w dalszym ciągu jest dość kosztownym wydatkiem, zainteresowanie ofertą, jaką proponują salony samochodowe staje się w naszym kraju coraz większe. Jest to przede wszystkim możliwe dzięki korzystnym metodom finansowania samochodu, dzięki którym coraz większa liczba osób podejmuje decyzję o zakupie nowego samochodu prosto z salonu. W takim razie jak finansować zakup auta, aby było to dla nas opłacalne?

Kupno nowego samochodu – jak oszczędzić?

Wiele osób pieniądze na zakup samochodu odkłada latami nie biorąc nawet pod uwagę możliwości zakupu nowego auta. Tymczasem kupno nowego modelu nie jest niemożliwe, jeśli tylko do tego przedsięwzięcia przygotujemy się w odpowiedni sposób. Zanim zdecydujemy się na zakup, warto dokładnie poznać swoje oczekiwania. Dzięki temu będziemy wiedzieć na jakim konkretnej marce lub modelu nam zależy. Następnie warto zapoznać się z ofertą dostępną na rynku motoryzacyjnym.

Jak jednak oszczędzić przy zakupie nowego auta z salonu? Jednym ze sposobów może być zakup auta demonstracyjnego. Cena takiego samochodu może być niższa nawet o 25%, a dodatkowo podlega ona negocjacji.

Sposoby na sfinansowanie samochodu

Jeśli mimo wszystko nie stać Cię na zakup auta z salonu (np. Twoje oszczędności nie są odpowiednio wysokie), istnieją jeszcze inne sposoby, które pozwolą Ci rozwiązać ten problem i wejść w posiadanie samochodu. Są to na przykład:

 • kredyt samochodowy;
 • kredyt gotówkowy;
 • leasing samochodu;
 • pożyczka ratalna;
 • chwilówki.

Warto mieć na uwadze, że nie każdy sposób będzie odpowiedni dla każdej osoby starającej się kupić auto. Przykładowo o kredyt gotówkowy w banku mogą starać się jedynie te osoby, które posiadają wysoką zdolność kredytową, a także wysoką punktację w BIK. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób otrzymać kredyt na samochód bez BIK, odwiedź stronę: loando.pl/wpis/kredyt-samochodowy-bez-bik-pozyczki-samochod.

Kredyt na samochód – czy warto?

Kredyt na samochód to kredyt, który przeznaczony jest wyłącznie na zakup auta. Aby go otrzymać, należy złożyć odpowiedni wniosek w banku. Decydując się na taki rodzaj pożyczki warto dobrze zapoznać się z ofertami różnych banków, gdyż mogą się od siebie znacząco różnić. Aby otrzymać kredyt na samochód w banku, należy dostarczyć odpowiednie dokumenty:

 • kopię dowodu osobistego;
 • prawo jazdy lub inny dokument potwierdzający tożsamość;
 • zaświadczenie z pracy (jeśli klient posiada umowę o pracę);
 • dowód rejestracyjny/kartę pojazdu;
 • zaświadczenie z sądu o braku wpisu pojazdu do rejestru zastawów;
 • umowę kupna-sprzedaży samochodu.

Oprócz tego, jeśli decydujesz się na kredyt na samochód w banku, musisz wziąć pod uwagę, że rozpatrzenie wniosku nie będzie natychmiastowe i uzbroić się w cierpliwość. Bank będzie musiał zweryfikować Twoje dokumenty oraz sprawdzić Twoją historię kredytową w BIK oraz w bazie dłużników BIG. Jest to standardowa procedura, która stanowi swego rodzaju zabezpieczenie dla banku.

Dodaj komentarz