30 listopada, 2023
firma

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak dużą wartość ma ludzkie życie. Mimo to, na co dzień staramy skupiać się na bardziej pozytywnych aspektach lub w wyniku natłoku obowiązków zapominamy o tym, aby w odpowiedni sposób je zabezpieczyć. Jednym ze sposobów na to, aby nie martwić się o to, co może przynieść przyszłość jest wybór odpowiedniej polisy. Jednym z najczęściej wybieranych produktów tego typu okazuje się być ubezpieczenie na życie, które w swojej ofercie ma każda firma ubezpieczeniowa. Warto jednak pamiętać, że każda z dostępnych na rynku ofert jest inna i nie zawsze może zagwarantować nam taką ochronę, na jakiej nam zależy. Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie i firmę ubezpieczeniową.

Ubezpieczenie na życie – podstawowe informacje

Jak już wspomnieliśmy, polisa na życie to produkt, który w swojej ofercie posiada każda firma ubezpieczeniowa. Głównym zadaniem tego rodzaju ubezpieczenia jest wsparcie finansowe najbliższej rodziny w wyniku śmierci ubezpieczonego. Warto więc pamiętać, że np. wybierając podstawowy wariant takiej polisy zapewniamy bezpieczeństwo nie tyle sobie, ale przede wszystkim najbliższym nam osobom – pieniądze z ubezpieczenia pomogą im w zapewnieniu godnego życia przez co najmniej kilka lat lub do czasu aż znowu staną na nogi.

Oczywiście podstawowy wariant ubezpieczenia na życie nie jest jedyną opcją, jaką posiada w swojej ofercie każda firma ubezpieczeniowa. Aby zapewnić więcej bezpieczeństwa zarówno najbliższym, jak i sobie, warto zastanowić się nad wyborem rozszerzonego wariantu, który oczywiście zapewni nam więcej benefitów.

Rozszerzone ubezpieczenie na życie – co obejmuje?

Jak już wiadomo, indywidualne ubezpieczenie na życie to rozwiązanie, które ochrania bliskich na wypadek śmierci ubezpieczonego. Z kolei rozszerzony wariant ubezpieczenia w sposób finansowy chroni nie tylko naszych najbliższych, ale również nas. W jakich sytuacjach? Jeśli dojdzie do jednej z wymienionych niżej sytuacji:

  • inwalidztwa;
  • trwałego uszczerbku na zdrowiu;
  • tymczasowej lub trwałej niezdolności do pracy;
  • konieczności hospitalizacji;
  • konieczności rehabilitacji;
  • wystąpienia niektórych chorób jak zawał, udar, nowotwory;
  • poważnego zachorowania;
  • śmierci członka rodziny osoby ubezpieczonej.

Oczywiście warto mieć na uwadze, że w zależności od wybranej przez nas firmy ubezpieczeniowej oraz oferty zakres ochrony ubezpieczenia na życie może się różnić. Aby nie doszło więc do przykrych niespodzianek, przed podpisaniem umowy warto zapoznać się z OWU, czyli Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie na życie a ubezpieczenie zdrowotne

Polisa na życie oraz ubezpieczenie zdrowotne to dwa produkty, które bardzo często bywają ze sobą mylone. Warto powtórzyć, że polisa na życie gwarantuje przede wszystkim ochronę w wyniku śmierci osoby ubezpieczonej i jak już wspomniano, może zostać rozszerzone o świadczenia w przypadku pobytu w szpitalu, poważnej kontuzji czy choroby, przez co w tej kwestii pokrywa się z ubezpieczeniem zdrowotnym.

W przypadku ubezpieczenia zdrowotnego należy pamiętać, że przede wszystkim zapewnia nam ono dostęp do lekarzy, jak i innych specjalistów. Umożliwia przeprowadzenie niezbędnych badań, w tym laboratoryjnych, a także wdrożenie odpowiedniego leczenia. W niektórych ofertach ubezpieczenia zdrowotnego możemy uzyskać bardzo szybki dostęp do lekarza pierwszego kontaktu, a jeśli zachodzi taka potrzeba, możemy również liczyć na wizytę domową.

Jak wybrać ubezpieczenie na życie?

Wybór ubezpieczenia na życie tylko z pozoru jest łatwą sprawą. Przed podjęciem decyzji należy wziąć pod uwagę nasz miesięczny budżet i na jego podstawie określić wysokość składki – wyższa składka to zwykle wyższy zakres ochrony. Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie samodzielnie określić, która oferta ubezpieczeniowa będzie odpowiednia dla nas, warto zasięgnąć rady znajomych lub opinii na temat konkretnej firmy ubezpieczeniowej, jakie z łatwością znajdziemy w internecie.

Jeśli jednak zależy nam na uzyskaniu jak najlepszej oferty, dobrym wyborem będzie zapoznanie się z profesjonalnym rankingiem ubezpieczeń przygotowanym przez ekspertów lub skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń.

Dodaj komentarz