28 listopada, 2023
alior bank

Alior Bank proponuje przedsiębiorcom szeroką paletę produktów i usług, dopasowanych do różnych potrzeb firm, w tym nowatorskie podejście do sposobu pobierania opłat za rachunki bieżące. Bank oferuje prowadzenie rachunku bieżącego wraz z zestawem podstawowych usług za 0 zł. W myśl nowej kampanii Alior Banku „Twój biznes, Twoje zasady” przedsiębiorcy mogą samodzielnie dopasować do rachunku plany sprofilowanych usług i transakcji oraz  zarządzać nimi online. Każdy z nich jest dostępny w ramach jednej miesięcznej opłaty.

Przykładami takich rozwiązań są rachunek 4×4, skierowany do firm prowadzących uproszczoną księgowość oraz rachunek Plan Biznes dla przedsiębiorców rozliczających się na zasadach pełnej księgowości.

– Zdajemy sobie sprawę, że każdy biznes jest inny i wymaga indywidualnego podejścia, a przedsiębiorcy cenią sobie proste, wygodne i atrakcyjne cenowo rozwiązania. Dlatego udostępniamy im podstawowe usługi za 0 zł oraz proponujemy możliwość samodzielnego doboru produktów za jedną miesięczną kwotę. W abonamencie klient otrzymuje szereg udogodnień, a opłaty są wyłączone lub znacznie zredukowane w stosunku do stawek obowiązujących w standardowej tabeli opłat i prowizji. To rozwiązanie doceniają nasi klienci. Z rachunku 4×4 korzysta już ponad 26 tys. firm. Dynamicznie rośnie również liczba użytkowników rachunku Plan Biznes, który w kwietniu br. rozszerzył ofertę Alior Banku dla firm – mówi Dariusz Szwed, Wiceprezes Zarządu Alior Banku, odpowiedzialny za produkty i sprzedaż w zakresie klienta indywidualnego i biznesowego.

W przypadku rachunku 4×4, który jest dostępny w ofercie Alior Banku od trzech lat, trzy podstawowe korzyści zawsze są bezpłatne

Oprócz prowadzenia konta, klient nie zapłaci za przelewy internetowe do ZUS i US oraz aplikację księgową online na portalu zafirmowani.pl. Przedsiębiorca, który zdecyduje się na wybór rachunku 4×4 może dodatkowo wybrać jeden z oferowanych przez Alior Bank pakietów sprofilowanych usług: Gotówkowy, Krajowy, Zagraniczny i Oszczędnościowy. Cena każdego pakietu wynosi 10 zł miesięcznie. Dodatkowym atutem Rachunku 4×4 jest premia w wysokości nawet 1500 zł rocznie dla aktywnych klientów, którzy spełnią warunki określone w regulaminie promocji.

– Elastyczność i personalizacja usług widoczna jest już w wielu sektorach gospodarki. Nie inaczej jest w bankowości dla klientów biznesowych. Nasza nowa propozycja – rachunek Plan Biznes obejmuje konto podstawowe z rachunkami pomocniczymi, Plan Basic z zestawem produktów i usług, które zawsze udostępniamy bez opłat. Wersję bazową rachunku Plan Biznes uzupełniają trzy rodzaje dodatkowych Planów Plus obejmujące limitowane produkty i usługi, za które, oprócz opłaty miesięcznej za plan, nie są pobierane opłaty wynikające z tabeli opłat i prowizji bankowych. Cena każdego planu wynosi 30 zł miesięcznie. Klient może swobodnie zarządzać planami usług i dopasowywać je do potrzeb firmy za pośrednictwem bankowości internetowej BusinessPro – dodaje Marek Sołtysiak, Dyrektor Zarządzający Pionem Produktów Klienta Biznesowego w Alior Banku.

W kwietniu br. Alior Bank wdrożył nowe rozwiązanie – rachunek Plan Biznes

W ramach tej oferty firma otrzymuje darmowe konto podstawowe z dwoma rachunkami pomocniczymi – wystarczy, że klient wykona w miesiącu: 4 transakcje kartą debetową (inną niż karta wirtualna) albo przelew do ZUS lub US (nie dotyczy realizacji przelewów za pośrednictwem zleceń stałych oraz przelewów natychmiastowych). Dopiero w przypadku niespełnienia ww. warunków bank naliczy miesięczną opłatę za prowadzenie rachunku w wysokości 60 zł oraz miesięczną opłatę za prowadzenie każdego rachunku pomocniczego w wysokości 30 zł. Natomiast zawsze bezpłatnie dostępne są: dwie karty debetowe, wypłaty gotówki z bankomatów zlokalizowanych w oddziałach Alior Banku, internetowe przelewy własne oraz do ZUS i US, korzystanie z systemu bankowości internetowej BusinessPro przez dwóch użytkowników oraz moduł BusinessPro eFX Trader z atrakcyjnymi kursami wymiany walut. Rachunek Plan Biznes to również trzy dodatkowe Plany Plus. Klient może w każdej chwili aktywować bądź dezaktywować online dowolną liczbę planów.

Szczegóły oferty rachunku 4×4 i rachunku Plan Biznes wraz z obowiązującymi regulaminami i Tabelą opłat i prowizji bankowych dostępne są na www.aliorbank.pl lub w oddziałach Alior Banku obsługujących klientów biznesowych.

Dodaj komentarz