Gdy przeglądam projekty domów to zawsze skupiam się na wyglądzie zewnętrznym, który mogę znaleźć na miniaturkach. To całkowicie normalne zachowanie i wiem, że większość osób postępuje właśnie w ten sposób.

Jednocześnie gdy przeglądasz projekty domów, to warto zwrócić uwagę na kosztorys, który znajdziesz w odpowiedniej zakładce na stronie firmy www.e-domy.pl/projekty-domow.html , która jest zdecydowanym liderem.

 

Projekt domu z basenem w ogordzie
Projekt domu z basenem

 

Kosztorys pomoże Ci podjąć decyzję

Budżet jakim dysponujesz pełni istotną rolę w procesie wyboru projektu domu. Nie ma co się oszukiwać – wybranie projektu, który jest zbyt drogi w realizacji dostarczy Ci wielu kłopotów. Dlatego warto mieć cały czas w głowie budżet jaki można przeznaczyć na budowę domu.

 

 

Na większości profesjonalnych stronach znajdziesz przykładowy kosztorys. Oczywiście nie jest on nigdy czymś niezmiennym, ale pozwoli dać Ci rozeznanie ile mniej więcej kosztuje realizacja tego projektu – przypomina specjalista.

Na cenę realizacji projektu wpływa przede wszystkim:

  • Koszt materiałów potrzebnych do budowy domu
  • Koszt tak zwanej „robocizny”

 

Zaprojektowany dom w starym stylu z ogrodem
Zaprojektowany dom w starym stylu

 

To w ostateczności wpływa na to ile będzie Ciebie kosztowała realizacja projektu domu. Oczywiście jeżeli masz dostęp do tańszych materiałów, albo znajdziesz firmę, która wybuduje Ci tanio dom, to możesz cenę podaną w kosztorysie znacznie zaniżyć. Jednak większość osób nie ma dostępu do takich możliwości i w tym przypadku cena z kosztorysu projektu domu będzie się różniła o kilka procent.