Bardzo popularną formą świadczenia usług w Polsce jest obecnie gabinet medycyny estetycznej. Kraków i Warszawa to miasta, gdzie otwierane są najczęściej. Niedawno otwarta została również nowa klinika – www -jednak o co należy zadbać przed wykonaniem zabiegu w gabinecie medycyny estetycznej?

Pacjentem zgłaszającym się do gabinetu medycyny estetycznej w Krakowie powinna zająć się osoba specjalnie oddelegowana.
Pacjentka zgłaszająca się do gabinetu medycyny estetycznej w Krakowie.

Pacjentem zgłaszającym się do gabinetu medycyny estetycznej w Krakowie powinna zająć się osoba specjalnie oddelegowana w tym celu. Należy opowiedzieć o przebiegu wizyty, a w kolejnych krokach o zaplanowanym zabiegu.

Aby jakikolwiek zabieg w gabinecie medycyny estetycznej mógł być wykonany, lekarze w Krakowie mają za zadanie przekazać pacjentowi do wypełnienia dokumenty:

  • Kartę pacjenta,

  • Zgodę na zabieg z listą przeciwwskazań

  • Zgodę na fotograficzną dokumentację medyczną – bez nich zabieg nie powinien się odbyć, są one dostępne w klinice dla placówki, lekarza oraz pacjenta

  • Zalecenia pozabiegowe

 

 

Przed zabiegiem w gabinecie medycyny estetycznej, pacjent powinien mieć zrobione zdjęcie oraz odbyć rozmowę z lekarzem. Pacjenci zgłaszający się do klinik w Krakowie zwracają uwagę na to, czy personel medyczny zakłada rękawiczki.