Podstawowym fundamentem każdego gabinetu są jednak ludzie, którzy podlegać będą ocenie klientów. Jeśli właściciel posiada odpowiednie kwalifikacje jak fiirma Dr Pabiańczyk , może pod własnym nazwiskiem prowadzić promocję gabinetu. Jeśli jednak taka sytuacja nie istnieje, podstawowym obowiązkiem będzie zatrudnienie odpowiedniej liczby specjalistów, którzy będą przeprowadzać zabiegi i prowadzić pacjentów przez cały okres rekonwalescencji.

Zatrudnienie niewykwalifikowanych osób może w przyszłości skutkować niemiłymi incydentami, nawet procesami sądowymi wytaczanymi przez pokrzywdzonych pacjentów. Dlatego też ten temat nie może być zaniedbany, musi zostać potraktowany z pełnym profesjonalizmem.

O wygodę i dobre samopoczucie w gabinecie medycyny estetycznej powinny zadbać także przyjaźnie nastawione do pracy z ludźmi recepcjonistki, które będą pomocne w kwestiach administracyjnych.

 

Temat odpowiedniego doboru sprzętu i personelu nie musi dotyczyć tylko gabinetu dopiero co powstającego. Jeśli istniejący już biznes jest na tyle rozbudowany i renomowany, oraz będzie miał w planach wprowadzenie do swojej oferty zabiegów estetycznych, niewiele stoi na przeszkodzie, aby dokupić brakujący sprzęt i zatrudnić wykwalifikowaną kadrę pracowniczą, aby czerpać jeszcze większe zyski ze swej działalności.

Dobre samopoczucie w gabinecie medycyny estetycznej uzyskamy dzięki zabiegom pielęgnacji ciała i twarzy.
Dobre samopoczucie w gabinecie medycyny estetycznej uzyskamy dzięki zabiegom.

 

Zabiegi służą pielęgnacji ciała i poprawie urody. Wszystko odbywa się pod okiem przeszkolonych w swoim fachu specjalistów, we wskazanych do tego miejscach. Poprzez małe ryzyko powikłań i prostotę wykonywanych czynności są to zabiegi coraz częściej pożądane i polecane.

Może wydawać się, że wykonuje je tylko i wyłącznie lekarz specjalista, jednak bardzo często okazuje się, że wiele czynności może wykonywać kosmetyczka, czy inna przeszkolona w tym fachu osoba.

Kosmetyczka kilka lat temu kojarzyła się wyłącznie z pielęgnacją paznokci, jednak teraz zakres jej obowiązków nieco się zmienił.

Zabiegów estetycznych, na ten moment, jest mnóstwo. Są to zarówno drobne zabiegi, które nie przerywają ciągłości naskórka, jak i nieco bardziej skomplikowane. Do przykładowych możemy zaliczyć:

  • Lifting twarzy

  • Plastyka powiek

  • Wypełnianie zmarszczek

  • Soft lifting

  • Peeling chemiczny

  • Depilacja laserowa

  • Mikrodermabrazja

  • Mezoterapia

 

Każdy właściciel gabinetu medycyny estetycznej powinien pamiętać o tym, że kadra musi być odpowiednio przeszkolona do tych zabiegów. Jeśli firma chce dobrze prosperować w dalszych latach trzeba wystrzegać się różnego rodzaju skandali i nieprzyjemności.