Zostanie księgowym wydaje się dla wielu osób idealną ścieżką kariery. Praca ta kojarzy się z poważnymi pracami biurowymi, a także możliwościami rozwoju własnej firmy w razie potrzeby. Jak zostać księgową?

 

Praca księgowego

Praca księgowego to często zadanie żmudne, dlatego często wykorzystuje się dodatkowe narzędzia, jak program do księgowania, który zgodnie z naszymi oczekiwaniami dostarczy nam chociażby www.lefthand.pl/pl/subsites/program-ksiegowy/ – lider w tej branży. Dzięki temu można uniknąć wielu błędów, a zadania są realizowane dużo szybciej. Mimo używania programów do prowadzenia księgowości, należy posiadać ogromną wiedzę z wielu dziedzin i znać się doskonale na prawie. Program do księgowości jest tylko dodatkiem, nie zastępuje faktycznie umiejętności księgowego.

 

 

Kariera księgowego

Program do prowadzenia księgowości w wielu firmach zastępuję osobę na tym stanowisku, ale mimo to często korzysta się z ich wiedzy w konsultacjach.
Program do prowadzenia księgowości w wielu firmach zastępuję osobę.

Większość osób, które podejmują pracę na stanowisku księgowego, to osoby, które mają wyższe wykształcenie. Ale nie trzeba już w tym celu kończyć studiów ekonomicznych z zakresu rachunkowości. Tak było przed czerwcem roku 2013, ale w czerwcu 2013 roku nastąpiła deregulacja tego zawodu. Na dobrą sprawę księgowa nie musi mieć żadnego wykształcenia wyższego, może skończyć na przykład tylko technikum ekonomiczne. Warto jednak pamiętać, że braków w wykształceniu nie pomoże nadrobić nawet najlepszy program do księgowości. Są one bowiem tylko dodatkiem, a nie zastępują de facto wiedzy księgowego.

Jaka jest przyszłość tego zawodu? Program do prowadzenia księgowości w wielu firmach zastępuję osobę na tym stanowisku, ale mimo to często korzysta się z ich wiedzy w konsultacjach. Na pewno zawód ten będzie się trochę zmieniał z czasem, ale osoby, które planują zostać księgową, mogą być spokojne o swoją przyszłość.